Technologia

Kilka słów o technologii jaką stosujemy podczas wykonywania odwiertów i przewiertów

Co robimy

Studnie głębinowe

Wykonujemy odwierty pod studnie głębinowe

Pompy ciepła

Wykonujemy odwierty pod pompy ciepła

Wiercenia specjalne

Wykonujemy wiercenia specjalistyczne

Metoda różdżkarska

Wyznaczamy studnie metodą różdżkarską
Odwierty wykonywane są wiertnicą hydrauliczną pozwalającą na wiercenie otworów o głębokości do 150 metrów z prędkością do 30 metrów na godzinę. Dzięki samobieżnej, gąsienicowej wiertnicy możemy wjechać w dowolne miejsce wskazane przez klienta np: na wzniesienie lub przejechać przez wąski przesmyk między budynkami (nie ma potrzeby wjeżdżania ciężarówką do przewozu maszyny wiercącej).

Stosowana przez nas technologia wiercenia pozwala na idealne utrzymanie pionu wierconego otworu a przez to gwarantuje bezproblemowe osadzenie rur z filtrem.

Odwierty wykonywane są koroną wiertniczą w systemie ODEX. W gruncie miękkim stosuje się rurę osłonową stalową o średnicy 193,7 mm a po dojściu do skały następuję zmiana na koronę o średnicy 165 mm (proszę porówać ofertę innych firm gdyż często średnica odwiertu jest mniejsza od naszej co oznacza mniejszą wydajność przy tej samej głębokości studni). Odwiert wykonuje się schodząc poniżej poziomu na którym znajduje się woda.

Następnie studnia zostaje zafiltrowaną rurą pcv o średnicy 125 mm z atestem do wody pitnej. Po zafiltrowaniu studni wykonujemy pompowanie oczyszczające które pozwala określić godzinową i dobową wydajność studni.

Proces wiercenia

Zapraszamy do zapoznania się z galerią i materiałami wideo przedstawiającymi proces wiercenia studni.

F.A.Q.

Kilka przydatnych informacji.

Czym wiercimy?

Odwierty wykonywane są wiertnicą hydrauliczną pozwalającą na wiercenie otworów o głębokości ponad 200 metrów z prędkością do 30 metrów na godzinę.

Jak wiercimy?

Odwierty wykonywane są koroną wiertniczą w systemie ODEX. W gruncie miękkim stosuje się rurę osłonową stalową o średnicy 193,7 mm a po dojściu do skały następuję zmiana na koronę o średnicy 165 mm (proszę porównać ofertę innych firm gdyż często średnica odwiertu jest mniejsza od naszej co oznacza mniejszą wydajność przy tej samej głębokości studni).

Gdzie wiercimy?

Dzięki samobieżnej, gąsienicowej wiertnicy możemy wjechać w dowolne miejsce wskazane przez klienta np. na wzniesienie lub przejechać przez wąski przesmyk między budynkami (nie ma potrzeby wjeżdżania ciężarówką do przewozu maszyny wiercącej).

Co dalej?

Studnia zostaje zafiltrowana rurą pcv o średnicy 125 mm z atestem do wody pitnej. Po zafiltrowaniu studni wykonujemy pompowanie oczyszczające które pozwala określić godzinową i dobową wydajność studni.t.

Gdzie wykonujemy usługi?

Nasze usługi świadczymy na obszarze województwa dolnośląskiego oraz opolskiego.

Formularz kontaktowy

Roman Kowalewski

+48 669 311 118

biuro@wiertniksudety.pl